Producenci
Promocje
Dywan polski Agnella Standard DONAST czarny beż
Dywan polski Agnella Standard DONAST czarny beż
199,00 zł 137,00 zł
szt.
Dywan Angora Hali LILIUM H4727 bordo 3D
Dywan Angora Hali LILIUM H4727 bordo 3D
349,00 zł 217,00 zł
szt.
Dywan Carpet Decor SUNSET copper
Dywan Carpet Decor SUNSET copper
3 299,00 zł 2 639,20 zł
Dywan Carpet Decor Handmade SUELO charcoal
Dywan Carpet Decor Handmade SUELO charcoal
1 999,00 zł 1 599,20 zł
szt.
Dywan Carpet Decor Handmade SUELO marbled
Dywan Carpet Decor Handmade SUELO marbled
1 999,00 zł 1 599,20 zł
szt.
Dywan Carpet Decor Handmade REINA taupe
Dywan Carpet Decor Handmade REINA taupe
2 299,00 zł 1 839,20 zł
szt.
Dywan Carpet Decor Handmade SALUD silver
Dywan Carpet Decor Handmade SALUD silver
2 199,00 zł 1 759,20 zł
szt.
Dywan Carpet Decor Handmade ARACELIS paloma
Dywan Carpet Decor Handmade ARACELIS paloma
1 699,00 zł 1 359,20 zł
Dywan Carpet Decor Handmade ARACELIS charcoal
Dywan Carpet Decor Handmade ARACELIS charcoal
1 699,00 zł 1 359,20 zł
szt.
Dywan Carpet Decor Handmade PERO anthracite
Dywan Carpet Decor Handmade PERO anthracite
1 999,00 zł 1 599,20 zł
Dywan Carpet Decor Handmade TRIANGO silver
Dywan Carpet Decor Handmade TRIANGO silver
1 999,00 zł 1 599,20 zł
Dywan Carpet Decor Handmade NEVA navy
Dywan Carpet Decor Handmade NEVA navy
1 699,00 zł 1 359,20 zł
szt.
Zapisz się do Newslettera i uzyskaj rabat -5% na pierwsze zamówienie!
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dlaczego potrzebujesz dywanu?
Dlaczego potrzebujesz dywanu?

Dywan pełni bardzo ważną rolę w dekoracji wnętrz. Gdy się tylko pojawia w pomieszczeniu, odmienia je. Jego przemożny wpływ na efektywność projektu designerskiego nie polega jedynie na tym, że zmienia wygląd i nastrój pomieszczenia, ale niesie za sobą szereg praktycznych i bardziej namacalnych korzyści – od izolacji ciepła po redukcję hałasu.

  

Dywan Arezzo Roda Carpets


Dywan AREZZO AC53B white

Niezwykle rzadko się zdarza, że decydujemy się zachować wykładzinę, w mieszkaniu do którego się wprowadzamy. Raczej jest to jedna z pierwszych rzeczy których chwielibyśmy się pozbyć. Chyba, że mieszkanie jest świeżo odremontowane. Zazwyczaj priorytetem po przeprowadzce na nowe miejsce jest dostosowanie go do swoich potrzeb i wymagań. Prostym wyjściem z tej sytuacji jest zakup dywanu, który byłby naszym wkładem w spersonalizowany wystrój.

Ale na tym się nie kończy ta oda do dywanu. Jak już wspomnieliśmy w całej filozofii posiadania dywanu nie chodzi jedynie o to by go mieć. Nasz wybór powinien w sobie mieścić zarówno pojęcie uniwersalności jak i wielozadaniowości.

Wymaga się od niego aby równocześnie pomógł uwydatnić styl jak i ukryć niedoskonałości. W rzeczywistości jesteśmy przekonani, że każdy powinien posiadać w mieszkaniu przynajmniej jeden dywan. Wyjaśnimy też dlaczego tak uważamy.

 

 

 

Dywan San Sebastian Toda Carpets
Dywan SAN SEBASTIAN Y648A grey-yellow


Przedstawiamy najważniejsze powody dla których warto ubrać mieszkanie w dywanach. Jeśli podłoga w twoim mieszkaniu wymaga doinwestowania a ty nie masz na to wystarczających środków, dywan będzie rozwiązaniem jakiego potrzebujesz. Dlaczego dywany niosą ze sobą tak wiele zalet?

Dywany mogą rozjaśniać ciemne pomieszczenia

Podłogi z ciemnego, twardego drewna lub laminatu to gustowna opcja. Jeśli jednak takie rozwiązanie sprzęgnie się z pomieszczeniem w którym nie ma dostatecznie dużo światła naturalnego, lub nie ma go wcale, całość może wypaść dość przygnębiająco.

Dywan Arezzo Z936A White


Dywan AREZZO Z936A white

Jasny dywan to najprostsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie, aby najlepiej wydobyć potencjał pomieszczenia podkreślając jego atuty i maskując mankamenty. Ponadto wnosi lekkość i styl. Tradycyjne dywany, w odcieniach złamanej bieli i kremu czy jasnej szarości, zupełnie zmienią odbiór wnętrza nadając mu lekkości i elegancji. Podczas gdy wzór na dywanie będzie maskował wszelkie powstałe zabrudzenia. Pomieszczenie nie koniecznie musi mieć ciemne podłogi. W w rzeczywistości to meble mogą być ciemne, ciężkie i gabarytowe. Dywan o jasnych akcentach i prostym wzorze odmieni zupełnie wnętrze.

Ogromnie dużą zaletą dywanów jest ich wszechstronność. Relokacja jest dziecinnie prosta i to nie tylko w obrębie jednego pomieszczenia, ale również między pokojami czy nawet mieszkaniami. Z drugiej strony są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią odmiany. Łatwo go zastąpić lub wymienić.

Dywan zmienia kolor przewodni pomieszczenia

Dywany to błyskawiczny sposób na stworzenie luksusowego wnętrza. Nie w każdy dekor warto inwestować a niektórych wręcz należy unikać. Dywan natomiast to opłacalna inwestycja, która naprawdę może odmienić wnętrze. Tutaj ponownie podkreślimy jego wszechstronność. Pomoże naturalnie podzielić pokój na różne obszary czy wprowadzić motyw przewodni aranżacji. W każdej chwili możemy go wymienić z racji tego, że nie jest tak zobowiązujący jak reszta wyposażenia. Oczywiście chcemy żyć i postępować odpowiedzialnie. Zależy nam na zrównoważonym zarządzaniu naszymi dobrami. Nie chodzi o to żeby wyrzucić dywan gdy najdzie nas taki kaprys. Obecnie istnieje wiele sposobów na wprowadzenie naszych dóbr we wtórny obieg.

Poczucie tego, że można robić co się chce jest wspaniałe. Dywany dają nam możliwość odmiany naszych podłóg w mgnieniu oka. Użyj ulubionego dywanu jako podstawy kolorystycznej dla całego pomieszczenia. Jeśli w grę będzie wchodzić wymiana dywanu w już istniejącej aranżacji, spróbuj za jego pomocą podkreślić to co w danym projekcie jest najlepsze. Zaakcentuj kolorystykę, wzór lub styl powielając go na dywanie.

Dywan Diamond DAMORE Agnella

 

 Dywan Agnella Isfahan ALMAS antracytowy wełna

Dywan Agnella Isfahan ALMAS antracytowy wełna

 

 

Przy jego pomocy możesz również dodać lub przełamać schemat kolorystyczny w pomieszczeniu. Zmiana nastroju w pomieszczeniu może być tak prosta, jak wymiana dywanu.

Uwydatnij styl pomieszczenia

Często o dywanach myśli się w kategoriach designu i jest tak nie bez powodu. Rozglądając się wstępnie w temacie zapewne dostrzegłeś, że dywany są dostępne w niemal każdym kolorze, wzorze. Można również przebierać w materiałach i kształtach.

Dywan Agnella Galaxy AMIS szary wełna

Dywan Agnella Galaxy AMIS szary wełna

 

 

Zdecydowany dywan lub występujący w nasyconej jasnej kolorystyce może być odważnym elementem projektu. Natomiast dywan występujący w neutralnej palecie i tradycyjnym wzornictwie będzie służyć dopełnieniu aranżacji pomieszczenia. Sprawdza się również przy rozwiązaniach wymagających utworzenia kontrastów i zbilansowania odpowiedniej temperatury kolorystycznej.

Wzory to cały wszechświat możliwości. Graficzny, nowoczesny dywan, może zagrać solo w pomieszczeniu. Natomiast tradycyjny dywan, być może nawet ręcznie tkany zabytek, nada wnętrzu bardziej teatralny charakter. Wątek z dywanu można zapożyczyć i przenieść go na resztę aranżacji, ciągnąc delikatnie, skopiowanym wzorem lub odcieniem, kolejno ściany, tkaniny i obicia.

 

Dotychczas wymieniliśmy co najmniej sześć powodów, dla których dywan w domu to dobry pomysł. Za jego pomocą możemy jednocześnie chronić i kamuflować już powstałe na parkiecie mankamenty. Niejednokrotnie takie rozwiązanie jest jedyną dostępną opcją i też zdecydowanie wystarczającą. Nie zawsze mamy możliwości czy nawet chęci brać się za gruby remont. Wspominaliśmy również o tym, że dywan rozjaśnia ciemne, niedoświetlone pomieszczenie i za jego pomocą możemy nadać kolor przewodni pomieszczeniu.

Dywan uwydatnia styl pomieszczenia i temu tematowi poświęciliśmy drugi artykuł z tej serii. Następnie poruszyliśmy kwestie bezpieczeństwa, gościnności widocznej w projekcie jak również omówiliśmy jak uwydatnić styl pomieszczenia czy - patrząc bardziej holistycznie – całego projektu przy pomocy odpowiednio dopasanego dywanu.

Dywan Carpet Decor Handmade BLUSH black coffee


Czy wyczerpaliśmy już całą listę powodów przemawiających na korzyść dywanów w aranżacji? Zdecydowanie nie! Czy dywan sprawdzi się tylko w lokalach własnościowych? Co jeśli aktualnie wynajmuje mieszkanie? Dobre pytanie! Otóż nawet jeśli obecnie wynajmujesz przestrzeń do życia dla siebie, nadal chcesz się w niej czuć dobrze. Zależy ci żeby była ładna i reprezentatywna. Natomiast właściciele mieszkań nie są chętni na gruntowne remonty, a podłogi w wynajmowanych lokalach są raczej traktowane budżetowo. Dywany to sposób na ukrycie niedoskonałości i poprawę standardu.

Zespolenie kompozycji

Postrzegamy dywan jako element wykończeniowy. Jednak dywan to w rzeczywistości świetny punkt wyjściowy dla całej aranżacji. Może posłużyć jako paleta kolorów, które będą się przeplatać w projekcie. Dywany mogą też zadziałać funkcyjnie, wyznaczając przestrzeń do rozmów w salonie, czy określając część wypoczynkową w biurze i jadalnię na otwartym planie piętra. Mówiąc już o otwartej przestrzeni, której granice i poszczególne funkcje są umowne, to szczególnie ważne, żeby odpowiednio je nakreślić poprzez elementy aranżacji.

Dywany naprawdę może zespoić wizualnie cały pokój. Może również odmienić pomieszczenie i wprowadzić równowagę w temperaturze użytych w nim kolorów. Ponieważ są dostępne w praktycznie każdym rozmiarze, kolorze, wzorze i materiale, nietrudno jest znaleźć dywan, który posłuży jako odważny akcent w projekcie lub zagrać nim zupełnie inaczej, ujednolicając kolorystykę wnętrza. Dywan sprawdzi się w tej roli równie dobrze jak dzieło sztuki lub poduszki i inne tekstylia.


Sprzątanie jest mniej uciążliwe

Dywany są łatwe w utrzymaniu. Włókna z których obecnie powstaje runo, są zazwyczaj bezproblemowe w użyciu i odkurzaniu. Regularne, co tygodniowe odkurzanie z łatwością usunie kurz i zabrudzenia. Trzepanie dywanów raz za czas na zewnątrz, jeśli tylko pozwoli na to pogoda, to sprawdzony i dobry sposób na utrzymanie ich w dobrej kondycji i czystości.

Gdy coś się wyleje na dywan, należy zareagować natychmiastowo. Szybko zbierz pozostałości płynu używając do tego szmatki. Możesz też osuszyć dywan ręcznikiem papierowym. W celu usunięcia plamy zaleca się użycie profesjonalnych środków czyszczących, specjalnie temu dedykowanych i postępowanie zgodne z widniejącą na nich instrukcją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium